Cestou necestou - Od Ekvádoru po Salvádor / 380 km po horách v Peru

Popis

Srdečne Vás opäť pozývame na dve cestovateľské prezentácie Michala Knitla o 100 dňovej ceste od Ekvádora až po Salvádor s výstupmi na sopky i karneval v Kolumbii. V druhej prezentácii sa dozviete nielen o populárnej túre Cordillera Huayahuash, ale najmä o jednom z prvých prechodov Cordillera Blanca Traverse, ktorý Mišo prešiel často iba s pomocou navigácie cez neoznačené sedlá.
 

18:00 Michal Knitl – Výstupy na sopky od Ekvádora až po Salvádor
Neuveriteľných 100 dní v raji. Keď si spomeniem, čo sa mi podarilo za takú krátku dobu, znie to priam neuveriteľne. Výstupy na fotogenické Cayambe, Cotopaxi i Chimborazo, návšteva komunity pri Quite, hory i karneval v Kolumbii, sopky, jazerá, vodopády i kúpanie sa v Karibiku v Paname, Kostarike, Nikaragui a Salvádore. Viac ako 450 kilometrov na horách v 6 krajinách, ktoré stoja za návštevu.

19:15 prestávka

19:30 Michal Knitl – Najkrajších 380 kilometrov cez peruánske Andy
380 kilometrov na dvoch nádherných túrach – Cordillera Huayahuash a Cordillera Blanca Traverse. Cordillera Huayahuash je nádherné pohorie južne od Cordillery Blancy s množstvom jazier, ľadovcov a horúcich prameňov, v ktorom prejdeme deväťdňový okruh. Oblasť je známa aj z filmu Touching the Void. Druhou túrou je prechod Cordillera Blanca Traverse, ktorú doposiaľ prešlo iba zopár ľudí na svete. Túru navrhol a prešiel Cam z Austrálie v roku 2014, podľa zápiskov ktorého som hľadal sedlá, cez ktoré pôjdem. Trasa spája množstvo údolí cez 5000-metrové sedlá bez chodníka. Človek hľadá, skúša a dostane sa do nádherných odľahlých údolí, kde nestretne nikoho. Uvidíte množstvo nádherných jazier, ľadovcov, výstup na Pico Mateo, kráľovnú Ánd Puyu Raimondi a mnoho ďalšieho. Touto túrou som začal novú etapu turistiky, a to kráčanie po horách bez chodníka. Mesiac spania väčšinou nad 4000 metrov nad morom mi priniesli zážitky, na ktoré nezabudnem.

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia.

Vstupenky:
Predpredaj za zvýhodnenú cenu na: https://online.cestounecestou.sk/…/nove-mesto-nad…/
 

Na mieste za 12€ na celý program alebo 7€ po prestávke.

 

Rezervácie miest : info@bluenote.sk 

Line Up