Description

Emil Viklický  je významný český jazzový pianista a hudobný skladateľ Vyštudoval matematiku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V 70. rokoch hral v orchestru SHQ Karla Velebného a v Super Quartetu s Jiřím Stivínem. V rokoch 1977-1978 študoval jazz na Berklee College v USA. V súčasnosti vystupuje predovšetkým spolu s Františkem Uhlířem a Lacom Troppem v Triu Emila Viklického ale aj v rôznych zoskupeniach.

 

Imogen sa narodila v Londýne do divadelnej rodiny, obaja rodičia boli herci (jej otec bol zosnulý David Ryall) a jej prastrýko bol Robert Eddison. Spevácky debutovala vo veku 17 rokov na Chichester Jazz Festivale, kde podporovala Kathy Stobart a pokračovala v štúdiu jazzu na Guildhall School of Music & Drama a počas toho mala to šťastie študovať a pracovať s takými ako Norma Winstone, John Taylor a Kenny Wheeler.

Čoskoro sa stala pravidelnou účinkujúcou na londýnskej jazzovej scéne a v priebehu rokov intenzívne pracovala na národnej aj medzinárodnej úrovni vrátane rezidenčných pobytov v hoteli Dorchester v Londýne a pre skupinu Crown Plaza v Soule, Dubaji a Ománe a na miestach bližšie k domovu, ako napr. Klub 606, Jazz Café, Ronnie Scott’s a The Barbican Hall

http://www.imogenryall.com/

https://www.facebook.com/imogen.ryall/

 

 

Vstupné : 20,-€

 

Rezervácie miest a vstupeniek : info@bluenote.sk  

 

Line Up